«Төзүче» КДАТУ спорт комплексында Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге хезмәткәрләре волейбол уйнады

2024 елның 11 сентябре, чәршәмбе

2024 елның 10 сентябрендә эш көне тәмамланганнан соң ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе хезмәткәрләре Казан дәүләт архитектура-төзелеш университетының «Төзүче» спорт комплексы мәйданчыгына чыкты.

Әлеге спорт комплексына спортның уен төрләре өчен универсаль зал, көрәш, аэробика, бокс, көч спорт төрләре өчен зал, өстәл теннисы залы керә.

Сентябрь ае көзгә охшамаган, Казанда эссе. Һава торышы халыкны туп куарга яки һавада йөгерү ярышлары оештырырга чакыра. Менә ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге хезмәткәрләре дә, үзләренә җәйге кәеф теләп, үзара волейбол уйнарга карар кылдылар.

«Сынау» буларак беренче спорт дәресе нәтиҗәле, дәртле узды. Ведомство башлыгының беренче урынбасары Илфарт Сафиуллин җитәкчелегендәге егетләр волейбол паркетында күңел ачтылар, бик күп уңай хис-кичерешләр алдылар.

«Төзүче» КДАТУ спорт комплексында инспекторлар даими шөгыльләнәчәк. Иң мөһиме – сәламәт һәм көчле булу теләге бар. Ә сәламәт тәндә – сәламәт рух! Һәм эш, әлбәттә, бәхәсләшә…

Уен тәмамлангач, ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе хезмәткәрләре күмәк фотога төштеләр. Ярый, башы бар! Алга, эштә дә, спортта да яңа казанышларга таба!

P.S. Чаралар Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Ел саен Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләре спартакиадасын уздыру турында 27.06.2020 ел, №1214-р күрсәтмәсе нигезендә һәм ТР ДТК инспекциясе хезмәткәрләрен системалы рәвештә физик культура һәм спорт белән шөгыльләнүгә җәлеп итү, аларның сәламәтлек торышын һәм гомуми хезмәт җитештерүчәнлеген яхшырту максатларында уза.