«Заречная» канализация насос станциясе ярашлылык турында бәяләмә алды

2021 елның 20 феврале, шимбә

19 февральдә канализация насос станциясеннән этем коллекторлары булган «Заречная» канализация насос станциясе төзелешенең беренче этабы Татарстан Республикасының Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясеннән төзелгән, реконструкцияләнгән капиталь төзелеш объектының проект документациясе таләпләренә, шул исәптән энергетика нәтиҗәлелеге таләпләренә һәм капиталь төзелеш объектын энергетика ресурслары приборлары белән тәэмин итү таләпләренә туры килүе турында уңай бәяләмә алды.

Яңа станция бер сәгатькә 20 мең кубометрга кадәр агынты су кабул итү һәм аны транспортлауга исәпләнгән, бу Казанның төньяк өлешен канализацияләү мөмкинлеген бирәчәк, болар Киров, Мәскәү, Авиатөзелеш районнары, Яңа Савин районының бер өлеше. Шулай ук яңа канализация насос станциясе халыкны Татарстан башкаласының Киров районындагы Несмелов урамындагы сасы истән дә коткарырга ярдәм итәчәк.

Моннан тыш, яңа канализация насос станциясен гамәлгә кертү киләчәктә файдалануга тапшырылачак 4 миллион квадрат метрга кадәр торакны канализация белән тәэмин итәчәк. Шулай итеп, төньяк өлештә торак йортлар һәм социаль объектлар төзү өчен яңа мөмкинлекләр барлыкка килә.

Хәзер Казанның төньяк өлеше өчен «Верхняя» КНС җавап бирә, ул сәгатенә нибары 12 мең кубометр гына тәэмин итә ала. Аны 1973 елда кулланылышка керткәннәр. Киров районында озак вакыт дәвамында заманча канализация системасы булмаган. Хәзер бу проблема хәл ителәчәк.