ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясендә «Exon» программа тәэминаты функционалы һәм мөмкинлекләре турында яңадан фикер алыштылар

2024 елның 6 сентябре, җомга

2024 елның 6 сентябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясендә ведомство җитәкчесе В.Р. Нәҗмиев «Алабуга» МИЗ Капиталь төзелеш идарәсенең цифрлы трансформация бүлеге вәкилләре белән очрашты.

Чарада шулай ук  «Татарстан Республикасының төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе» ДАУ, видеоконференцэлемтә режимында – «Гаскар Групп» ҖЧҖ вәкилләре катнашты.

Искәртеп китик, элегрәк, 30 июльдә, «Алабуга» МИЗ белгечләре ТР ДТК инспекциясе хезмәткәрләре өчен презентация үткәргән иде, аның барышында «Exon» программа тәэминатының функционалы һәм мөмкинлекләре, аны Алабуга предприятиесе проектларында кертү тәҗрибәсе турында фикер алыштылар.

Бүген исә «Exon» буенча алга таба капиталь төзелеш объектларында эшләү мәсьәләсе килеп басты, анда ТР ДТК инспекциясе төбәк төзелеш күзәтчелеген алып бара.

Әлеге модульле платформа инвесторны, заказчыны, подрядчыны һәм төзелештә катнашучыларны бердәм системада – проектлау һәм төзелеш этабында берләштерү максатларында эшләнгән. Ул төзелешнең барлык этапларын күзәтергә: җир эшләреннән алып объектны файдалануга тапшырганчыга кадәр, эшләрне башкару графигын үтәү, катнашучылар арасында барлык тиешле килешүләрне үткәрергә, кирәкле документларны йөкләргә һәм имзаларга, бәхәсле мәсьәләләрне оператив хәл итәргә мөмкинлек бирә.

Хәзерге вакытта ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе төзелештә катнашучылар белән Контроль-күзәтчелек эшчәнлеген автоматлаштыру буенча бер төр болыт чишелеше дәүләт мәгълүмат системасының «Контрольдә тотыла торган зат кабинеты» модуле аша эш алып бара.