Татарстан Республикасы һәм Пермь крае дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекцияләренең видеоконференциясе

2024 елның 1 июле, дүшәмбе

2024 елның 1 июлендә Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясендә ведомство башлыгы В.Р. Нәҗмиев һәм Пермь крае Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе башлыгы Л.А. Семерикова катнашында видеоконференция узды.

Л.А. Семерикова төзелеш тармагының торышы һәм җирле хакимият органнарының контроль-күзәтчелек эшчәнлеген автоматлаштыру турында бердәм мәгълүмати ресурсны формалаштыру өчен билгеләнгән автоматлаштырылган мәгълүмати система – «Стройкомплекс ПК» АМС эше турында сөйләде.

Киңәшмәдә катнашучылар инспекцияләрнең эшчәнлеген цифрлаштыру төзелеш процессында катнашучылар арасында аралашуны җиңеләйтә, процедураларны узу вакытын кыскарта, әмма Татарстанда кулланыла торган мәгълүмати системаны камилләштерергә кирәк, дип килештеләр.

Хәзерге вакытта ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе төзелештә катнашучылар белән Контроль-күзәтчелек эшчәнлеген автоматлаштыру буенча бер төр болыт чишелеше дәүләт мәгълүмат системасының «Контрольдә тотыла торган зат кабинеты» модуле аша эш алып бара.