Көектә тагын ике яңа торак йорт тапшырыла

2022 елның 17 августы, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Питрәч муниципаль районының Көек авылында ике яңа торак йортта ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясенең йомгаклау тикшерүләре бара.

Бу көннәрдә Көек авылыннан төньяк-көнбатышта урнашкан «Яшьлек» микрорайонында төзелешнең 2 нче чираты тикшерелә. 22 һәм 23 номерлы күпфатирлы йортлар тикшерелергә тиеш.

Капиталь төзелеш объектларының төзелеше 2021 елның мартында башлана. Ике объект та дүрт катлы, чисталап төзекләндерелгән. 22 номерлы йортта 30 фатир бар, гомуми мәйданы – 1 363 кв. м, 22 номерлы йортта гомуми мәйданы 2 051,30 кв. м булган 45 фатир бар.

Йортларны төзүче – «Бриз» махсуслаштырылган төзүче ҖЧҖ. Генподрядчы – «Бриз» төзелеш компаниясе ҖЧҖ. Техник заказ бирүче – «Садака» ҖЧҖ. Проектлаучы – Әфганстандагы сугыш һәм башка локаль конфликтлар инвалидларының Татарстан республика иҗтимагый оешмасы.

Исегезгә төшерәбез, 2022 елның 25 июлендә ТР ДТК инспекциясе тарафыннан Көек авылындагы 21, 24, 25 номерлы өч яңа торак йортка проект документлары таләпләренә туры килүе турында бәяләмә бирелде. 21 номерлы йортта – 45 фатир, 24 номерлы йортта – 60, 25 номерлы йортта – 75.