октябрь, 2014 ел
шимбә

Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе коллективы Дәрвишләр бистәсе тирәсендәге Каенлык аланы территориясендә булып узган акциядә актив катнашты. Хезмәткәрләр яшь нарат агачларын, алга таба үсеп китәчәгенә һәм кешеләргә файда китерәсенә өмет итеп, бик саклык белән утырттылар.

2014 ел башыннан бирле хезмәтне саклау өлкәсен контрольдә тоту кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе тарафыннан 787 тикшерү үткәрелгән. Хезмәтне саклауның кагыйдәләрен һәм нормаларын бозган өчен гомуми суммасы 16 миллион 186 мең сумлык 428 карар чыгарылган.

Татарстанда беренче тапкыр барлык республика төзелеш программаларын яңа ел башына әзерләү планлаштырыла. Шундый бурыч турында бүген ТР Премьер-министры Илдар Халиков видеоконференция режимында барган атналык киңәшмәдә белдерде.