Алабугада 105 фатирлы социаль ипотека йорты ярашлылык турында бәяләмә алды

2020 елның 24 ноябре, сишәмбе

Алабугада социаль ипотека республика программасы һәм «Торак һәм шәһәр мохите» илкүләм проекты буенча төзелгән 105 фатирлы яңа торак йорт Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясеннән төзелгән, үзгәртеп корылган капиталь төзелеш объектының проект документациясе таләпләренә, шул исәптән энергетика нәтиҗәлелеге таләпләренә һәм капиталь төзелеш объектының энергия ресурсларын исәпкә алу җайланмалары белән тәэмин ителү таләпләренә туры килүе турында ярашлылык бәяләмәсе алды. Ярашлылык бәяләмәсе объектны файдалануга тапшыруга рөхсәт алу мөмкинлеге бирә, шуннан соң 105 гаилә үз фатирларыннан көтеп алынган ачкычларын алачак һәм өй туен билгеләп үтәчәк. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, йорттагы 26 фатир ятим балалар өчен каралган.

Биш катлы торак йортның №2-22-6 позицияләре Алабуга шәһәренең Танайка микрорайонында урнашкан. Йорт янындагы территория төзекләндерелгән, балалар мәйданчыгы булдырылган.