Профилактик визитлар турында

2024 елның 28 июне, җомга

«Россия Федерациясендә дәүләт контроле (күзәтчелеге) һәм муниципаль контроль турында» 31.07.2020 № 248-ФЗ федераль закон нигезендә, хәзерге вакытта бизнес объектларында профилактик чаралар үткәрү Татарстан Республикасында контроль (күзәтчелек) органнары эшенең өстенлекле юнәлешләренең берсе булып тора.

«Төбәктәге барлык профилактик визитлардан дәүләт хезмәтләре порталында бәяләмәләр алган профилактик визитлар өлеше» күрсәткече контроль (күзәтчелек) эшчәнлеге өлкәсендә Россия Федерациясе субъектлары рейтингы хисабына кертелгән.

Дәүләт һәм муниципаль хезмәтләрнең (функцияләрнең) бердәм порталында (алга таба – Дәүләт хезмәтләре порталы) профилактик визитларны бәяләү буенча функционал гамәлгә ашырылган, шулай ук порталда monitoring.ar.gov.ru/ сылтамасы буенча профилактик визитларны бәяләү функционалы буенча инструкцияле тарату листовкалары макеты урнаштырылган: https://monitoring.ar.gov.ru/prevention.

Шул ук вакытта бүгенге көндә, Россия Икътисадый үсеш министрлыгының беренчел мәгълүматларына ярашлы, барлык профилактик визитлар буенча да Дәүләт хезмәтләре порталында бәяләмәләр калдырылмаган.

Шуңа бәйле рәвештә, күрсәтелгән рейтингта лидерлык позицияләренә ирешү максатларында, контрольдә тотыла торган затларга профилактик визит нәтиҗәләре буенча, профилактик визитларны бәяләү функциясе буенча инструкция белән бер үк вакытта листовкалар тарату мөмкинлеге турында мөмкин кадәр күбрәк мәгълүмат бирүне оештырырга кирәк.

2024 елның 1 июленә кадәр башкарылган эш турында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына мәгълүмат бирергә кирәк.