Түбән Кама ҮРКХ кабул итү-диагностика бүлеге ачыла

2022 елның 19 августы, җомга

ТР ДТК инспекциясе капиталь төзелеш объекты – «Түбән Кама үзәк район күппрофильле хастаханәсе» дәүләт автоном сәламәтлек саклау учреждениесенең кабул итү-диагностика бүлеге бинасында йомгаклау тикшерүен үткәрде.

Кешеләр күп була торган объект төзелешен башлау датасы – 2021 елның марты. 7 катлы бинаның гомуми мәйданы – 12880,30 кв. м.

Агымдагы елның июнь ахырыннан биредә төзекләндерү эшләре алып барылган, инженер-техник тәэмин итүнең эчке челтәрләрен монтажлау эшләре башкарылган. Хәзерге вакытта территорияне төзекләндерү эшләре тәмамланган.

Бинаны файдалануга тапшырганнан соң, биредә ашыгыч һәм кичектергесез ярдәм үзәге эшли башлаячак. Барлык кирәкле диагностик һәм дәвалау хезмәтләре бер бинада урнашачак. План буенча, бинаның беренче катында кабул итү бүлеге урнашачак, ул янгынга каршы операция, бәйләү, карау һәм диагностика кабинетлары белән җиһазландырылачак. Югарырак катларда травматология бүлеге, кардиореанимация булган кардиология бүлеге, беренчел кан тамырлары үзәге, терапия, реанимация һәм гинекология бүлекләре урнашачак.

Төзүче – «Түбән Кама үзәк район күппрофильле хастаханәсе» ДАССУ. Техник заказчы – «Татарстан Республикасының Баш инвестиция-төзелеш идарәсе» дәүләт казна оешмасы. Генераль подрядчы – «Евростиль» ҖЧҖ.

Объектта актыккы тикшерү уңай тәмамланды. Якын көннәрдә ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе проект документлары таләпләренә туры килүе турында бәяләмә бирәчәк, шуннан соң Түбән Кама ҮРКХ кабул итү-диагностика бүлеге эксплуатациягә тапшырылачак.

Белешмә өчен: Түбән Кама үзәк район күппрофильле хастаханәсе – Татарстан Республикасының иң эре дәвалау-профилактика оешмаларының берсе. Аның составында – өч сырхауханә: ике терапия һәм консультатив-диагностика, өч табиб амбулаториясе, ике фельдшер-акушерлык пункты һәм ашыгыч медицина ярдәме станциясе. Заманча сырхауханәләр яңа җиһазлар белән җиһазландырылган, стационарда капиталь ремонт дәвам итә. Бүген күппрофильле хастаханә – шәһәр һәм район халкына югары квалификацияле, махсуслаштырылган стационар, амбулатор-поликлиника һәм кичектергесез ярдәм күрсәтә торган заманча дәвалау-диагностика комплексы.