ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясенең Кама аръягы территориаль органы яңа офиска күченде

2020 елның 16 марты, дүшәмбе

ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясенең Кама аръягы территориаль органы Чистай шәһәренең Циолковский урамы буенча 13 нче йортта урнашкан яңа офиска күченде.

Соңгы елларда Татарстан Республикасы Хөкүмәте тарафыннан төзелештә сыйфат һәм куркынычсызлык проблемаларына аерым игътибар бирелә. Республика җитәкчелеге тарафыннан ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясенең матди-техник базасы даими камилләштерелә бара.

2019 нчы елда Татарстан бюджеты хисабына Түбән Кама шәһәрендә Көнчыгыш территориаль орган офисы төзекләндерелде. Быел Кама Аръягы территориаль органы Чистай шәһәрендәге яңа офисына күченде, шулай ук 5 автомобиль сатып алынды, төзелеш контролен гамәлгә ашыру өчен заманча җиһазлар сатып алына.

Яңа бинага күченү Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе хезмәткәрләре өчен генә түгел, консультация сорап яңа офиска килүче халык өчен дә уңайлырак булачак.

Инспекциягә әлеге телефон номерлары буенча шалтыратырга мөмкин: (84342) 4-74-69, (84342) 4-74-50.