ТР ДТК инспекциясендә коррупциягә каршы тору комиссиясе утырышы узды

2024 елның 29 марты, җомга

2024 елның 29 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясендә видеоконференция режимында коррупциягә каршы тору комиссиясенең утырышы узды. Чара республика ведомствосы башлыгы В.Р. Нәҗмиев җитәкчелегендә узды.

Комиссия эшендә Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе җитәкчесенең беренче урынбасары И.Ф. Сафиуллин, җитәкче урынбасарлары А.С. Ганиев, Л.З. Фатыйхов, Хокук эше һәм өлешле төзелешкә контрольлек идарәсе башлыгы Ш.Н. Раимов, территориаль органнар җитәкчеләре, ТР ДТК инспекциясе аппараты бүлекләре җитәкчеләре катнашты.

Норматив хокукый актларга һәм аларның проектларына коррупциягә каршы экспертиза уздыру эшенең торышы турындагы нотык белән юридик бүлек башлыгы Л.Т. Булатова чыгыш ясады.

Инспекциядә мобилизацияле әзерлек, мобилизация һәм гражданнар оборонасын оештыру һәм үткәрү турында дәүләт сатып алулары, мобилизация эше һәм гражданнар оборонасы секторының әйдәп баручы белгече О.Ю. Гагарин сөйләде.

Дәүләт хезмәте һәм кадрлар бүлеге башлыгы Н.А. Габсәламова Татарстан Республикасында дәүләт хакимияте органнары һәм җирле үзидарә органнары тарафыннан 2023 елда коррупциягә каршы көрәш чараларын гамәлгә ашыру турында хисапларны анализлау йомгаклары буенча күзәтү үткәрде. Аның тарафыннан шулай ук керемнәр, чыгымнар, мөлкәт һәм мөлкәт рәвешендәге йөкләмәләр турында белешмәләр тапшыру һәм хисап тапшырыла торган 2023 елгы белешмәнең тиешле формасын тутыру мәсьәләләре буенча методик тәкъдимнәр әйтелде.

Чараны Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясенең дәүләт хезмәте һәм кадрлар бүлеге оештырды.