Татарстанда 9 банк эскроу-счетлар белән эшли башлады

2019 елның 24 мае, җомга

Татарстан Республикасында 9 банк эскро-хисаплары белән эшли башлады. Бу хакта брифингта Казан Кремленең рәсми вәкиле Лилия Галимова хәбәр итте.

«Бу эшне «Дом.рф», Саклык банкы, «Газпромбанк», ВТБ, «Альфа-банк», Промсвязьбанк, «Ак Барс Банк», «Открытие» и «Аверс» банклары алып барырга тиеш».

Казан Кремленең рәсми вәкиле сүзләренә караганда, хәзерге вакытта кредит оешмалары төзелеш компанияләреннән кергән документларны өйрәнә һәм анализлый.

Галимова сүзләренчә, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов эскро-счетлардан файдаланганда барлыкка килергә мөмкин булган проблемалы мәсьәләләрне җыярга тәкъдим итте. Аларны федераль дәрәҗәдә эшче төркем утырышында карау планлаштырыла.

Элегрәк Хөкүмәт эскро-счетлары белән эшли ала торган банклар санын 63тән 100гә кадәр арттырган иде.

РБК материаллары буенча