Татарстан Республикасы Питрәч муниципаль районының Кощаково авылында «Кулонэнергомаш» заводының яңа корпусы төзелде

2024 елның 11 сентябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Питрәч районының Кощаково авылында төзелгән «Кулонэнергомаш» АҖнең яңа корпусы проект документациясе таләпләренә туры килүе турында бәяләмә алды. Документ ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе тарафыннан бирелде.

Ике катлы объект төзелеше 2023 елның апрелендә башлана. Гомуми мәйданы 4689,30 кв. м булган бина ике функциональ өлешкә бүленгән.

Беренче өлеше – җитештерү, шихта сараеннан тора. Беренче катта җитештерү бүлмәләре, цехлар (кою, механика, комплектлау, ахыргы җыю цехы һәм ОТК), келәтләр, складлар, техник бүлмәләр (су үлчәү узелы, ИТП, электр калканы, келәтләр), кабинетлар һәм хезмәткәрләр өчен бүлмәләр урнашкан.

Икенче катта корпусның көнкүреш һәм административ өлешләре урнашкан. Биредә хезмәткәрләрнең санитария-көнкүреш бүлмәләре булган гардероб бүлмәләре, ике аш бүлмәсе һәм тиешле җитештерү бүлмәләре булган азык-төлек блогы, хакимият һәм җитәкчелек кабинетлары җиһазландырылган.

Объектны төзүче – «Кулон» ЯАҖ. Техник заказ бирүче – «НП-Проект» ҖЧҖ. Генераль подрядчы – «ЖБИ Кулонстрой» ҖЧҖ. Генераль проектлаучы – «Консоль» ҖЧҖ.

«Кулонэнергомаш» АҖ – заманча җиһазлар белән җиһазландырылган алдынгы җитештерү заводы. Аның төп эшчәнлек төре булып төзелеш металл конструкцияләре, эшләнмәләр һәм аларның өлешләрен җитештерү тора.