ТР Дәүләт төзелешен күзәтү хезмәткәрләре Кырым Республикасында эш сәфәрендә

2019 елның 5 июне, чәршәмбе

Бүген, 5 июньдә, Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе башлыгының беренче урынбасары Илфарт Сафиуллин, Хокук идарәсе башлыгы Шамил Раимов белән берлектә, Кырым Республикасында эш сәфәрендә. Алар Кырым Республикасының Дәүләт төзелеш күзәтчелеге хезмәте башлыгы Дмитрий Буравлев белән очрашу үткәрде.
Төзелешне күзәтү өлкәсендә ике төбәк ведомствосы вәкилләре үзара файдалы хезмәттәшлек һәм тәҗрибә алмашу мөмкинлекләре турында фикер алышалар. Моннан тыш, очрашуның максаты-ике ведомство белгечләре тарафыннан шәһәр төзелеше эшчәнлеге өлкәсендә иң актуаль мәсьәләләр турында фикер алышу булды. Очрашудан соң республиканың капиталь төзелеш объектларын, аерым алганда, Бахчасарай шәһәрендә 260 урынга исәпләнгән «Улыбка» балалар бакчасын эксплуатацияләүгә әзер булган объектларны карап чыктылар.

ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе матбугат хезмәте